Історія філії
Розвиток освіти в селі Побережному сягає своїми коренями в позаминуле століття. Перша згадка про школу в селі датована 1867 роком. Її відкрив при церкві старший приходський священник Доміан Бабецький. Це була парафіяльна школа, що належала до розряду початкової освіти.
На початку ХХ століття в селі початкова освіта продовжила своє існування. В центрі села в 1901 році був побудований великий будинок для священиків. Цей будинок в роки радянської влади був клубом і довгі роки школою. Відомо також, що в роки становлення і розбудови економіки СРСР учителі місцевої школи разом із сільською громадою активно долучилися до зміцнення обороноздатності країни. Перегортаючи пожовклі сторінки районної газети «Соціалістичний наступ» від 1 березня 1932 року №8 читаємо: «На відзнаку 14-ї річниці Червоної Армії актив села Зарудинець(Побережне з 1969 року) здав 11 центнерів твердих культур хліба. На будівництво літака вчителі відрахували 10% зарплати, сільська рада – 10%, Гармідер Павло 30 крб. всього зібрано 87крб.» Важкою була доля випускників школи під час Великої Вітчизняної війни.До лав Радянської армії було мобілізовано 467 чоловік. З 23 липня 1941 року по 13 березня 1944 року село жило в умовах фашистської окупації. Під час окупації діяла Зарудинецька підпільна група, керівником якої був Гармідер Павло Трохимович. Активно з ним діяли: Яків Шинкарук, Андрій Шинкарук, Марія Пацалюк, Катерина Салецька, яка була зв‘язковою між групою та партизанським загоном С. Буряка. Підпільники здійснювали диверсії на телеграфних лініях, пустили під укіс кілька німецьких ешелонів з боєприпасами продовольством,проводили агітаційно-пропагандистську роботу серед жителів навколишніх сіл та залучали їх до боротьб з гітлерівськими окупантами а також друкували і розповсюджували антифашистські листівки. Підпільна група не раз зазнавала провалу. Карателі двічі орудували в Зарудинцях. Відомо також ,що під час окупації фашисти вивезли на роботу до Німеччини 16 молодих хлопців та дівчат. З фронту не повернулося 119 чоловік.
По завершенні Великої Вітчизняної війни почалась важка праця по відбудові народного господарства, до якої активно долучилися всі жителі села. Найвищих показників у праці досягли :комбайнер Поліщук Василь та доярки Пацалюк Домка і Марусич Ніна.
Відомо, що до 1949 року в селі Зарудинцях була лише початкова школа. У 1949 році Кордишівську семирічну школу перевели в село Зарудинці. Директором її був Кузьменко Стах Іванович, завучем – Кучер Ольга Демидівна. З 1949 по 1950 рік директором була Кучер Ольга Демидівна ,завучем – Мороз Петро Іванович. Відомо, що в 1955 -1956 роках директором школи був Буряк Дмитро Семенович, завучем – Кучер Ольга Демидівна. Школа працювала в дві зміни. На той час у класах нараховувалось по 40 учнів . Були паралельні класи. У 5 класі, де класним керівником був Титко Іван Мефодійович, було 47 учнів. Також було два сьомих класи. У 1959 році голова колгоспу Лисий Федір Філімонович віддав розпочате будівництво контори колгоспу ( стіни та вивезені крокви ) під школу, сказавши директору школи Буряку Д.С.: «Добудуй і буде школа». На запитання директора: «А чим добудовувати ?» він відповів: «Он гори матеріалу соснового лісу» і показав на колгоспний двір, сказавши при цьому: «Бери скільки потрібно». Самі учителі крили дах, мастили стіни. Жителі села організували толоку. Технічні працівники різали соснові балки на дошку, а директор школи разом з учителем Титком І.М. та секретарем школи Мизюк С. кололи і тесали дилі на стелю. До початку 1960 року потрібно було перейти в нову школу. Цього року були привезені заготовки парт на чотири класи, які збиралися на уроках трудового навчання.
В 1960 – 1961 роках директором школи був Тищенко Володимир Миколайович, завучем – Кучер О.Д.
В 1961 – 1962 роках директором школи став Ільніцький Степан Федорович. Школа стала восьмирічною.
В 1962 -1963 роках Ільніцького С.Ф. переведено на посаду голови колгоспу. Директором призначили Щербаня Івана Степановича.
В 1964 – 1965 роках директором став Будко Олександр Ваніфатович.
В 1965 – 1966 роках директором школи призначений Павловський Володимир Іванович, який у 1967 році добудував друге крило школи, випросивши кошти та матеріали у Києві. Завучем була Вакуленко Тетяна Матвіївна. У добудованому приміщенні розмістилося два класи. Таким чином всі учні старших класів почали навчатися в одному приміщенні. Учні початкових класів продовжували навчатися в старому приміщенні.
В 1968 – 1969 роках директором школи призначено Кирика Миколу Васильовича , завучем – Лещенка Миколу Нікандровича.
В 1970 – 1973 роках директором школи був призначений Шум Євгеній Олександрович.
В 1974 році директором призначено Кривоноса Василя Карповича, завучем – Дмитрука Валентина Васильовича.
В 1980 – 1983 роках директором призначено Шевченка Анатолія Анатолійовича, а в 1984 – 1999 роках директором знову призначено Кривоноса Василя Карповича, завучем Матвієнко Ганну Сильвестрівну. У 1989 році школа змінила свою назву – з восьмирічної на неповну середню. З 1993 по 1999 завучем призначено Качура Віктора Яковича.
З 1992 року школа взяла в оренду другий поверх дитячого садочка, де було розміщено учнів початкової школи (1 -4 класи ).
З 01.10.1999 року директором було призначено Гуменчук Світлану Василівну, завучем - Коржанівську Валентину Миколаївну.
В 1999 році було проведено газифікацію школи та дитячого садочка. Були створені сприятливі умови для навчання і виховання дітей. Територію школи огороджено декоративним бетонним забором. Проведено капітальні ремонти сучасними будівельними матеріалами шкільних будівель як із середини, так і зовні. Обладнано комп’ютерний клас. Проведено озеленення території школи (посаджено квіти та молодий сад).
У 2015 році Побережненська загальноосвітня школа І-ІІ ст. реорганізована у Побережненський НВК: ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ.
У 19.03.2021 році Побережненський НВК реорганізовано у Комунальний заклад " Побережненська гімназія з дошкільним підрозділом" Вороновицької селищної ради.
З 01.09.2021 року Комунальний заклад " Побережненська гімназія з дошкільним підрозділом" Вороновицької селищної ради реорганізована в Побережненську філію КЗ "Вороновицький ліцей" Вінницької області.
З 20.01.2022 року Побережненську філію КЗ "Вороновицький ліцей" Вінницької області реорганізована в Побережненську філію КЗ "Степанівський ліцей з дошкільним підрозділом" Вороновицької селищної ради.
Очолює філію: завідувач філії Гуменчук Світлана Василівна, заступником завідувача філії призначено Незамай Аллу Василівну.
У філії навчаються 90 учнів шкільного підрозділу та 23 вихованці дошкільного підрозділу.
Заклад освіти забезпечує навчання учнів трьох територіальних громад. Педагогічний колектив нараховує 15 учителів та 2 вихователі дошкільного підрозділу.
Учні філії є активними учасниками районних конкурсів, спортивних змагань та предметних олімпіад, в яких займають призові місця.
У закладі добре налагоджена виховна позакласна робота, учні та вихованці є активними учасниками виховних заходів, які проводить філія.
Колектив Побережненської гімназії
Приміщення школи, в якому навчалися діти до 1960 року, а початкові класи до 1992року.
Приміщення школи, в якому навчаються учні 5-9 класів
Дошкільний підрозділ розташований на 1 поверсі приміщення, а на 2 навчаються учні початкових класів.
Актовий зал, який розташований на другому поверсі дошкільного підрозділу.
Комп'ютерний клас.
Шкільний спортивний стадіон
Внутрішні туалети
Шкільна їдальня
Один із класів, де навчаються учні початкової школи
Коридор у будівлі, де навчаються учні старших класів